GOK w Gietrzwałdzie powstał w 1945 r., początkowo pod nazwą Wiejski Dom Kultury, a jego siedzibą był budynek po byłym zajeździe „Perka”.

Prowadzi działania w zakresie animacji społeczno-kulturalnej, organizując liczne wystawy m.in. fotografii i malarstwa. W jego ramach działa Wspaniały Teatr Bez Nazwy, Salonik Coolturka i koła: plastyczne dla dzieci, rękodzielnictwa oraz fotoamatora.

24 lutego w GOK odbył się wernisaż wystawy plakatów Wojciecha Korkucia. Tematyka prac obejmowała najnowszą historię Polski, ale także opowieści o Żołnierzach Wyklętych. Wernisaż uświetnił występ barda Bartka Kalinowskiego, który grał na gitarze akustycznej.
Wystawę można oglądać do 8 marca 2017 r.

Koncert Tadeusza „Tadka” Polkowskiego wpisał się z kolei w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 3 marca popularny polski wykonawca z gatunku hip-hop dał przybyłym widzom muzyczną lekcję historii i patriotyzmu.

To było, a co jeszcze się wydarzy?
11 marca o godz. 19.00 odbędzie się kolejny Wieczór z Muzyką. Wystąpią młodzi zdolni z utworami na fortepian, akordeon, saksofon, wiolonczelę i flet. Koncert poprowadzi Aleksandra Krasowska.

A w sobotę, 18 marca, GOK zaprasza na 2-godzinny pokaz filmów z festiwalu „grand off”.
Mieszkańcy Gietrzwałdu będą mogli obejrzeć film pt. „Timecode”. To obraz, który uzyskał nominację do tegorocznych Oscarów w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski.

(Fot. Peakpix / CC0)