Szacuje się, że rocznie przybywa tu około miliona pielgrzymów i turystów, więc lokowanie inwestycji w ten rejon wydaje się być niezwykle opłacalne. Zatem dobrą inwestycją wydaje się rozpoczęcie budownictwa hotelowego, zaplecza dla pielgrzymów, a także budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych dla tych, którzy chcą korzystać z dobroci obszaru ujętego w kategoriach Zielonych Płuc Polski.

Rozbudowy, rewitalizacje
W ostatnich latach Gietrzwałd przeznaczył duże środki finansowe na rozwój wsi. Są to kwoty, które można liczyć w milionach. Zrealizowano m.in. budowę Ogrodów Gietrzwałdzkich, dzięki którym mieszkańców i turystów cieszy nowy amfiteatr i ciekawie podzielone tereny rekreacyjne. Cały czas rozwija się infrastruktura – tworzone są nowe drogi oraz połączenia komunikacyjne. Dzięki temu Gietrzwałd jest niezwykle atrakcyjny dla inwestorów, a lokowanie kapitału w inwestycje budowlane wydaje się być doskonałym pomysłem.

Niewiele wsi posiada taki potencjał, jak ta miejscowość. Liczba turystów, którzy co roku pielgrzymują do miasta zapewne przez długi czas się nie zmieni, a turystów chętnych do korzystania z piękna okolicznego krajobrazu i niezwykle czystego powietrza cały czas przybywa.

(Fot. Pxhere / CC0)